TELSİZ İŞLETMECİLİĞİ

OKTH (Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmeti)

Telsiz Frekans Tahsis işlemleri T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Bölge Müdürlükleri'nce yapılmaktadır. Ancak bahsi geçen kurumdan frekans tahsisi yaptırmış OKTH (Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmeti) sunan organizasyonlar bu altyapıları isteyen Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Güvenlik Şirketlerine, Özel Şirketlere, Toplu Taşıma Firmalarına, Otobüs şirketlerine ve benzeri ihtiyaç duyan tüm şirketlere hızlı, ekonomik ve profesyonel olarak istenilen sürelerde sunmaktadır.

Tekrarlayıcı Telsiz Sistemi, frekans spektrumunun verimli kullanımı ve kullanıcıya bir çok yeni özellik sağlamak amacıyla geliştirilmiş, temel olarak geniş alanda telsiz haberleşmesini sağlayan bir sistemdir.

Normal şartlarda düz bir alanda iki klasik el telsizinin görüşme mesafesi şehir içerisinde 1-2 km. olduğundan, bu alanı genişletmek İçin tekrarlayıcı telsize ihtiyaç duyulmaktadır.

Trunk Telsiz Sitemi ile kullanıcıya Tekrarlayıcı Telsiz satın almaksızın sadece El, Araç veya Sabit Merkez Telsizleri ile şehir İçerisinde rahat görüşme yapabilme imkanı sunulmaktadır.

Trunk Telsiz Sistemi; belirli sayıdaki kanalın birçok kullanıcı grubu tarafından ortak bir şekilde paylaşılması esasına dayanır. Kanal tahsisi, sistem bilgisayarı tarafından otomatik olarak yapıldığından kullanıcıların kanal seçmeleri söz konusu değildir Kanallar dolu iken yapılan kanal istekleri, öncelik sırasına göre sıraya alındığından kullanıcıların yeniden görüşme talebinde bulunmalarına da gerek yoktur.

TOP
ACS Teknoloji