ROIPCELL

Roipcell , analog ve digital telsiz haberleşme sistemlerini mobil cihazlara  ve bilgisayar ortamına taşıyan otomasyon sistemidir.  Bu otomasyon sayesinde bölgesel çalışan telsiz sisteminizi dünyanın herhangi bir noktasında internet üzerinden mobil cihazınız veya bilgisayarınız ile kullanabilirsiniz.

Kullanım Alanları: Havalimanları, Madenler, İtfaiye, Afad, Enerji üretim tesisleri, Yüksek güvenlikli araziler, Polis, Zabıta ve Sağlık Ve Ambulans  Hizmetleri  veren kurumlar tarafından telsizler ile  entegre edilebilen ek bir  haberleşme sistemi  veya  ana haberleşme sistemi olarak kullanılmaktadır. Telsiz sistemlerinin kapsama ağının darlığı ve  daha geniş kapsama için yapılan  altyapı maliyetleri göz önüne alındığında Roipcell işletmeler için düşük maliyetli dünya geneli kapsama alanına(World Wide Area)  sahip avantajlı bir yatırımdır.

 

Özellikleri:

-Gerçek zamanlı ses aktarımı ve yüksek kaliteli ses.

-Saniyede  1,5-2 kb arası veri aktarımı.  Günlük 6 saatlik iletişimde aylık  0,9-1,2 GB arası veri aktarımı yapar.

-Android, iOS, Win Phone ve Windows işletim sistemlerini destekler.

-Tüm ses  ve message iletişimini kayıt altına alır. Eğer sisteme telsiz haberleşmesi dahil edilmiş ise telsiz haberleşmesinin tamamını da kayıt altına alır.

-Mobil cihazlarda telefon görüşmeleri ve internetin çekmediği noktalar da kaçırdığınız ses görüşmelerini tekrar dinleyebilirsiniz.

-Grup halinde veya birebir mesajlaşma.

-Wi-fi, 3G, 4G ve Edge ile kullanılabilir.

-Resim, sesli mesaj ,dosya ve lokasyon paylaşımı.

-Sistemin temelini oluşturan Server uygulamasını işletmenize veya belirleyeceğiniz noktaya kurulum imkanı ile veri güvenliğinizi kendi denetiminize alma imkanı sağlar.

- Sınırsız kanal tanımları.

-Mobil Cihazlar da takip sistemi olarak kullanılabilme imkanı. Belirli zaman aralıklarında koordinat bilgileri göndererek kullanıcının bulundu konumu harita üzerinde görebilme imkanı sağlar.

-İleri düzey kullanıcı  yetkilendirme seçenekleri

-Kanal bazında veya kişi bazında ptt sınırlandırması yapılabilir.

-Sisteme bağlanacak mobil cihazlarda IMEI , bilgisayarlarda da MAC filtreleme yapabilme imkanı

-SSL/TLS şifreleme sistemleri ile yüksek güvenlikli veri iletişimi

-Sql server veri tabanını kullanır.

-Bluetooth kulaklıkları destekler.

 

TOP
ACS Teknoloji