L-TAC

 

Askerler düşünülerek tasarlanan Inmarsat L-TAC hizmeti, Spectra SlingShot™ ile birlikte, envanterde mevcut taktik telsizlerin, telsiz donanımını veya kriptolarını değiştirmeye ihtiyaç duyulmaksızın şeffaf bir şekilde görüş hattının ötesinde (beyond-line-of-sight, BLOS) haberleşmesini sağlar. L-TAC mevcut UHF/VHF Satcom kanallarını tamamlayıcı bir hizmet olup sabit bir süre (en az 1 ay) için kiralanabilir.

Inmarsat’ın L-TAC kiralama hizmeti ile birlikte SlingShot™, tamamen esnek olmanın yanı sıra güvenlik ve güvenilirlik gereksinimlerini maliyet etkin bir şekilde karşılamak için tasarlanmıştır. Söz konusu hizmet kullanılmaya başlandıktan sonra, uzaktan yönetim ve destek, 7/24 çalışan ağ operasyon merkezi üzerinden sağlanır. L-TAC hizmeti, yerel altyapıdan bağımsız ve küresel olarak kullanılabilen, güvenilir ses ve veri bağlantısını bir arada sunar. Ayrıca kullanılmaya başlanmadan önce minimum seviyede kullanıcı müdahalesine ihtiyaç duyan ve tam olarak yapılandırılmış bir çözüm sunan hızlı bir kuruluma sahiptir. Araçlar ve yaya intikal halindeki birlikler için Hareket Halinde Haberleşme (Comms on the Move-COTM) çözümleri de mevcuttur.

.Özellikler

Envanterde mevcut telsizleri desteklemek için tasarlanmıştır

Askeri ve ticari UHF/VHF frekanslarını destekler

Inmarsat’ın 4’üncü nesil uydu kümesi (I-4 uyduları) için onaylanmış bir çözümdür

Çok yönlü antenler kullanılır

Mevcut askeri kapasiteyi tamamlar

Dar, bölgesel, ihtiyaca göre ayarlanabilen ve yer değiştirebilen hüzmeler kullanılır

En az kiralama süresi 1 aydır

Standart kiralamada sağlanan kanal büyüklüğü 25kHZ’dir

Ses ve veri aktarılabilir

Tercihe göre 1 adet geniş band kanal ya da 5 adet dar band kanal HPW (High Performance Waveform) ve ViaSat ile 56kbps’a kadar hız kanıtlanmıştır

TOP
ACS Teknoloji